Vonios kambario durys. Kaip išsirinkti ir sumontuoti?

Vonios kambario durys. Kaip išsirinkti ir sumontuoti?

Durys vaidina svarbų vaidmenį kuriant vonios kambario dizainą ir funkcionalumą. Jos ne tik suteikia privatumo, bet ir gali turėti įtakos bendrai erdvės išvaizdai bei komfortui. Šiame straipsnyje apžvelgsime svarbius vonios durų pasirinkimo ir montavimo aspektus, taip pat pasidalysime jų priežiūros patarimais.

Vonios kambariui tinkančios durys

Rinkoje yra didelis vidaus durų asortimentas ir svarbu išsirinkti tokias, kurios atitiktų vonios kambario reikalavimus. Tačiau svarbu atkreipti dėmesį, kad beveik bet kokios mūsų asortimento durys gali būti įrengtos vonios kambaryje, jeigu bus atsižvelgta į kelis kriterijus.

  • Santykinis oro drėgnis vonios kambaryje. Didžiųjų gamintojų pagamintos vidaus durys visada atitinka statybos normas. Vidaus durys, kaip ir kitos apdailos medžiagos, projektuojamos ir gaminamos atsižvelgiant į jų naudojimą tokiomis sąlygomis, kai santykinis oro drėgnis gali siekti ir iki 60 %. Jei drėgnis patalpoje nuolat viršija šį rodiklį, bet kokios apdailos medžiagos dėl jo agresyvaus poveikio palaipsniui taps nekokybiškos. Kambaryje atsiras juodas pelėsis, kurio nepavyks atsikratyti be kapitalinio remonto.
  • Vėdinimas. Svarbus aspektas, užtikrinantis durų ilgaamžiškumą ir užkertantis kelią pelėsiui vonioje, yra geras vėdinimas. Įsitikinkite, kad jūsų vonios kambaryje yra veikianti ventiliacija, ir periodiškai vėdinkite kambarį. Tai padės išlaikyti optimalias sąlygas durims.
  • Venkite stiklo. Svarbu atkreipti dėmesį, kad duryse su stiklo intarpais gali kilti problemų dėl garų, kurie kondensuodamiesi gali kauptis ant stiklo ir nutekėti į durų konstrukcijos plyšius. Tai gali ne tik pakenkti durų išvaizdai, bet ir sudaryti sąlygas atsirasti pelėsiui. Vonioje rekomenduojama vengti durų su dideliais stiklais.
  • Papildomas apdorojimas. Kai kurie gamintojai siūlo duris, kurių kraštai impregnuojami specialiomis priemonėmis, neleidžiančiomis įsigerti drėgmei. Tai gali būti naudinga, jei vonios kambarys yra intensyviai naudojamas ir ne visada gali būti nedelsiant išvėdintas. Mūsų parduotuvėje yra ir tokių durų.
  • Ventiliacijos angos. Norėdami pagerinti vėdinimą vonios kambaryje, galite pasirinkti duris, kurių apačioje yra ventiliacijos angos. Tai padės palaikyti oro kaitą patalpoje ir sumažinti drėgmę.

 

Kaip išsirinkti vonios duris

Renkantis duris vonios kambariui, rekomenduojame kreiptis į mūsų konsultantus, kurie pagal jūsų poreikius gali pasiūlyti geriausius variantus. Parinksime duris, kurios visiškai atitiks Jūsų vonios kambario stilių, spalvą ir funkcionalumą.

Taip pat svarbu atkreipti dėmesį į durų montavimo kokybę. Jei neturite vidaus durų montavimo patirties, tuomet geriau kreiptis į profesionalus, kurie jas greitai ir kokybiškai sumontuos bei suteiks garantiją. Jei nuspręsite duris montuoti patys, prieš pradedant darbą rekomenduojame susipažinti su vaizdo įraše pateiktomis instrukcijomis.

Išvada

Vonios kambario durys gali būti ne tik funkcionalus, bet ir stilingas dizaino elementas. Rinkdamiesi duris atsižvelkite į jų atsparumą drėgmei, vėdinimą ir venkite stiklo intarpų. Atminkite, kad tinkamas montavimas vaidina svarbų vaidmenį užtikrinant jūsų durų ilgaamžiškumą ir funkcionalumą. Jei turite klausimų ar reikia papildomos informacijos, kreipkitės į mūsų konsultantus, kurie padės išsirinkti tinkamas duris jūsų vonios kambariui.