Vidaus durų užpildas: ekstruzinės medžio drožlių plokštės

Rinkdamiesi vidaus duris daugelis pirkėjų atkreipia dėmesį ne tik į išvaizdą, bet ir į užpildo savybes, kurios turi įtakos durų ilgaamžiškumui, garso izoliacijai ir svoriui. Vienas iš populiarių vidaus durų užpildų yra ekstruzinė medžio drožlių plokštė (MDP). Šiame straipsnyje mes atidžiau pažvelgsime į ekstruzinės MDP savybes ir pranašumus.

Kas yra ekstruzinė MDP?

Ekstruzinės MDP yra tokio tipo plokštės, kuriose medienos dalelės išsidėsčiusios statmenai plokštės plokštumai. Tuo jos skiriasi nuo tradicinių medžio drožlių plokščių, kuriose dalelės yra išdėstytos atsitiktinai.

Ekstruzinės MDP gaminamos ekstruzijos būdu, kai medienos masė perleidžiama per specialią įrangą ir suformuojamos nurodytas charakteristikas turinčios plokštės. Pagrindinė tokių plokščių gamyba yra sutelkta Vokietijoje, o tai užtikrina aukštą kokybę, kuri atitinka tarptautinius standartus.

Ekstruzinių MDP rūšys

Atsižvelgiant į struktūrą ir paskirtį, ekstruzinės plokštės skirstomos į keletą tipų:

  • vamzdinės ekstruzinės medžio drožlių plokštės – turi vamzdžių pavidalo vidines ertmes, todėl žymiai sumažėja (iki 60%) plokštės svoris ir sumažėja medžiagos savikaina;

  • juostinės ekstruzinės medžio drožlių plokštės yra plokštės su kintamomis įvairaus tankio juostomis;

  • garsui nepralaidžios daugiasluoksnės ekstruzinės medžio drožlių plokštės – pasižymi padidintomis garso izoliacijos savybėmis, todėl idealiai tinka naudoti gyvenamosiose patalpose;

  • ugniai atsparios ekstruzinės medžio drožlių plokštės – papildytos specialiais priedais, kurie padidina medžiagos atsparumą ugniai.

Vamzdinių ekstruzinių MDP pranašumai

Gaminant vidaus duris vamzdinės ekstruzinės plokštės yra populiariausias pasirinkimas dėl jų unikalių savybių:

  • lengvumas – vamzdžių pavidalo vidinės ertmės sumažina plokštės svorį, todėl duris yra lengviau montuoti ir eksploatuoti. Tokios plokštės svoris gali būti 7 kg ir daugiau, priklausomai nuo dydžio;
  • garso izoliacija – dėl plokštės konstrukcijos užtikrinama aukšta garso izoliacija (iki 28–30 dB), o tai svarbu kuriant patogią atmosferą patalpoje;
  • tvirtumas – nepaisant jų santykinio lengvumo, vamzdinės ekstruzinės plokštės yra pakankamai tvirtos naudoti vidaus durų gamybai.

Išvada

Ekstruzinės medžio drožlių plokštės, ypač vamzdinės, yra puiki medžiaga vidaus durims užpildyti. Jos yra lengvos, pasižymi gera garso izoliacija ir ilgaamžiškumu, todėl yra populiarios tarp gamintojų ir pirkėjų.