Vidaus durų rūšys

Renkantis vidaus duris svarbu atsižvelgti į funkcinius reikalavimus, interjero stilių ir individualius pageidavimus. Kiekvienas atidarymo tipas turi savo pranašumų ir trūkumų, o tinkamai pasirinkus jūsų namai taps ne tik patogūs, bet ir stilingi.

Varstomosios durys

Kaip atidaryti duris jas varstant, žino visi. Toks durų atidarymo būdas yra klasikinis. Durų varčią turime traukti arba stumti. Tokios durys būna vienvėrės arba dvivėrės.

  • Varstomosios durys gerai išlaiko šilumą ir sugeria garsą.
  • Tokių durų trūkumai – laisvos vietos poreikis, kad durys galėtų laisvai atsidaryti ir užsidaryti.

Švaistinės durys

Švaistinių durų mechanizmas gali būti varstomo mechanizmo potipiu. Tokios durys dėl patogumo atsidaro ir į vidų, ir į išorę. Švaistinės durys dažniausiai naudojamos restoranuose, viešbučiuose, gamybinėse patalpose, kur duris reikia varstyti pastumiant kūnu ir nenaudojant rankų. Kadangi durys atsidaro judėjimo kryptimi, o paskui pačios užsidaro, pro jas nesunku prasibrauti užimtomis rankomis. Dėl specialių vyrių su spyruoklėmis durys laisvai juda pirmyn ir atgal.

Paslėptos (nematomos) durys

Tai varstomųjų durų tipas. Jos skiriasi staktos montavimo būdu. Aliumininė durų stakta sumontuojama angoje, vėliau kartu su sienomis tinkuojama, o varčia pakabinama ant paslėptų vyrių. Durų varčia dekoruota taip, kad atitiktų sienų spalvą, todėl durys tampa beveik nematomos.

Stumdomosios durys

Atidarant tokias durys sąvaros juda ne spinduliu, o palei sieną, taip taupoma erdvė. Šioje konstrukcijoje nėra vyrių, tačiau yra slankusis mechanizmas su bėgeliais, leidžiantis durims slysti į šoną.

Sulankstomosios durys

Išoriškai tokios durys primena širmos fragmentą. Kartais jos vadinamos „Knyga“. Dėl angoje įmontuotų bėgelių durų varčia susilanksto į šoną. Sulankstomosios durys garsėja savo ergonomiškumu. Jas galima naudoti ribotose erdvėse.

Durys „Armonika“

Tokio tipo durys turi bendrų bruožų su sulankstomomis durimis. „Armonikos“ tipo varčia susideda iš kelių sąvarų, kurios sulankstomos vyriais ir prispaudžiamos prie sienos, atlaisvinant praėjimą.

Roto sistemos durys

Roto durys yra geriausias būdas išspręsti laisvos vietos trūkumo problemą. Jos tinka ne tik ankštiems koridoriams, mažiems prieškambariams, vonios kambariams ir sandėliukams, bet ir gyvenamosioms patalpoms, kuriose montuojant baldus prie durų angos tenka išmatuoti kiekvieną centimetrą.

Atidarius roto duris, varčia lieka angoje, todėl šoninė siena nevirsta negyvąja zona. Šis sprendimas ypač funkcionalus esant siauram atstumui tarp dviejų durų, kur jos gali liestis ir subraižyti viena kitą.

Kasetinės durys (durys-penalas)

Tai viena sudėtingiausių ir brangiausių stumdomųjų durų konstrukcijų. Nuo stumdomųjų durų jos skiriasi tuo, kad varčia ne vien slysta į šoną palei sieną, o pasislepia specialioje nišoje. Niša-penalas formuojama iš anksto, net pradiniuose apdailos darbų etapuose.

Tokios durys išsiskiria ergonomiškumu ir stilinga išvaizda.

Klėties durys

Iš esmės tai yra tokios pačios stumdomosios durys, tik su specialiu pakabinamu atidarymo mechanizmu. Šis mechanizmas yra brutalaus dizaino ir yra skirtas sunkioms medinėms kaimiško ar pramoninio stiliaus varčioms.