Nepažeidžiami gynėjai: neperšaunamos durys

Pasaulyje, kur saugumas tampa vis problemiškesnis, nuosavos erdvės apsauga tampa svarbiausia užduotimi. Šiame kontekste neperšaunamos durys iškeliamos į pirmąjį planą kaip patikimas barjeras tarp pavojaus ir saugumo. Šios durys, suprojektuotos aukščiausiam apsaugos lygiui, plačiai naudojamos įvairiose srityse, kur reikia sustabdyti prasiskverbimą ir apsaugoti nuo ginkluoto puolimo.

Paskirtis ir naudojimas

Neperšaunamos durys naudojamos ten, kurs saugumas yra svarbiausias faktorius.

Tokios durys naudojamos šiose srityse:

Bankai. Bankai ir kitos finansinės įstaigos naudoja neperšaunamas duris savo seifų ir saugyklų apsaugai nuo įvairiausių apiplėšimų.

Vyriausybės įstaigos. Svarbiuose valstybiniuose objektuose, tokiuose kaip ambasados, konsulatai ir administraciniai pastatai, paprastai yra įrengtos neperšaunamos durys, apsaugančios nuo teroristinių išpuolių ir kitų grėsmių.

Komerciniai ir pramoniniai objektai. Gamyklose, sandėliuose, juvelyrinių dirbinių parduotuvėse ir kituose komerciniuose objektuose, kuriuose saugomos vertingos prekės ar medžiagos, dažnai įrengiamos šios durys, kad būtų išvengta vagysčių ir įsilaužimų.

Privačios rezidencijos. Kai kuriais atvejais, ypač vietovėse, kuriose yra didelis nusikalstamumo lygis, arba politinio nestabilumo šalyse, privačiuose namuose gali būti įrengtos neperšaunamos durys, apsaugančios gyventojus nuo užpuolimo.

Atsparumas kulkoms

Neperšaunamos durys klasifikuojamos priklausomai nuo jų gebėjimo apsaugoti nuo skirtingo tipo kulkų ir užtikrinamo apsaugos lygio.

Pagal standartą UL 752 yra 8 neperšaunamų durų klasės:

  • 1 klasė. Atlaiko šūvius iš .38 Special kalibro šautuvo: plieninis apvalkalas, 9,7 g aštrios kulkos, lekiančios 265 m/s greičiu.
  • 2 klasė: atlaiko 0,9 mm pistoleto šovinius su plieniniu apvalkalu ir aštria 8,0 g kulka, . lekiančia 320 m/s greičiu.
  • 3 klasė: atlaiko šūvius iš .44 Magnum kalibro pistoleto (SOP) su 15,6 g švino kulka, skriejančia 435 m/s greičiu.
  • 4 klasė: atlaiko šūvius iš .30-06 Springfield M2 šautuvo su 7,62 mm kulka su šerdimi, kulkos greitis – 838 m/s.
  • 5 klasė: Atlaiko šūvius iš 7,62 kalibro šautuvo su vientisa metalinio apvalkalo ir šerdimi kulka, skriejančia 855 m/s greičiu.
  • 6 klasė: Atlaiko šūvius iš 7,62 mm graižtvinių šautuvų su šarvus pramušančiomis kulkomis, skriejančiomis 1006 m/s greičiu.
  • 7 klasė: Atlaiko šūvius iš .300 Winchester Magnum snaiperinių šautuvų su 7,62 mm šerdies kulkomis, lekiančiomis 915 m/s greičiu.

Be to, yra specialus sprogimui atsparių durų reitingas:

*Atsparumas sprogimui 1: atlaiko 1,1 kg trotilo sprogimą iš 1,8 m atstumo.

* Atsparumas sprogimui 2: atlaiko 5,4 kg trotilo sprogimą iš 1,5 m atstumo.

Kiekvienų neperšaunamos klasės durų metalo storis gali skirtis priklausomai nuo naudojamo metalo tipo ir durų konstrukcijos. Tačiau pateikiame apytikslį kiekvienos klasės metalo storį:

1 klasė: 1,5–2,5 mm

2 klasė: 2,5–3,2 mm

3 klasė: 3,2–4,8 mm

4 klasė: 4,8–6,4 mm

5 klasė: 6,4–9,5 mm

6 klasė: 9,5–12,7 mm

7 klasė: 12,7–16 mm

Metalo storis yra tik vienas iš veiksnių, turinčių įtakos durų neperšaunamumui. Kiti svarbūs veiksniai yra naudojamo metalo tipas, durų konstrukcija ir papildomos medžiagos, tokios kaip polikarbonatu padengtas stiklas arba didelio tankio polietilenas.

Siekiant užtikrinti geriausią apsaugą, rekomenduojama pasirinkti neperšaunamas duris, kurios atitinka jūsų specifinius saugumo poreikius ir UL 752 standartą.

Apskritai neperšaunamos durys yra svarbus saugos elementas įvairiose srityse ir situacijose, kai reikalinga aukšto lygio apsauga nuo ginkluotų grėsmių. Dėl savo patikimumo ir gebėjimo atsispirti įvairių tipų atakoms jos tampa neatsiejama daugelio organizacijų ir asmenų saugumo dalimi.

Apibendrinant neperšaunamos durys išlieka svarbi gynybos nuo ginkluotų grėsmių priemonė, užtikrinanti patikimą ir veiksmingą įvairių objektų ir patalpų apsaugą. Dėl plataus jų naudojimo ir atsparumo kulkoms klasių įvairovės jos yra neatsiejama šiuolaikinio pasaulio saugumo dalis.

Jeigu domina neperšaunamų durų įsigijimas Jūsų objektui ir norėtumėte užsisakyti tam tikros atsparumo kulkoms klasės duris, mūsų įmonė pasiruošusi jums pasiūlyti didelį kokybiškų gaminių pasirinkimą.