Nematomų durų aliumininės staktos dažymas: galimybės ir technologijos

Paslėptos durys vis labiau populiarėja šiuolaikiniame interjere dėl savo minimalistinio dizaino ir gebėjimo harmoningai įsilieti į erdvę. Tačiau vienas iš pirkėjams dažnai kylančių klausimų yra tokių durų komplekte pateikiamos aliumininės staktos dažymas. Šiame straipsnyje apsvarstysime, ar galima dažyti nematomų durų aliumininę staktą, taip pat galimus šios procedūros būdus ir ypatybes.

Aliumininių staktų tipai

Prieš aptariant dažymą, svarbu suprasti, kokių yra aliumininių staktų tipų.

Neanoduotos aliumininės staktos

Standartinės staktos dažniausiai parduodamos be oksidacinės plėvelės. Šių staktų dažniausiai esama rinkoje ir jas prieš dažymą reikia papildomai apdoroti.

Anoduotos aliumininės staktos

Šios staktos jau turi apsauginę oksidacinę plėvelę, kuri gali būti pilka, balta arba juoda. Anoduotos staktos gaminamos pagal užsakymą ir turi padidintą atsparumą korozijai bei mechaniniams pažeidimams.

Aliumininės staktos paruošimas dažymui

Siekiant užtikrinti ilgaamžiškumą ir estetinę dažymo kokybę, būtina tinkamai paruošti aliuminio paviršių.

  1. Paviršiaus valymas. Prieš gruntuojant ir dažant, aliuminio stakta turi būti kruopščiai nuvalyta nuo nešvarumų, dulkių ir riebalų nuosėdų. Tam galite naudoti švelnius ploviklius ir vandenį. Nuvalytas paviršius turi būti visiškai sausas.
  2.  Gruntavimas. Nematomų durų komplekte yra specialus gruntas aliuminiui. Gruntavimas yra būtinas žingsnis, nes aliuminio paviršius yra lygus, prie jo dažai gali blogai prilipti. Specialus gruntas užtikrina dažų adheziją (sukibimą) su metalu.

Gruntavimo procesą sudaro 2 etapai:

  • teptuku, voleliu arba purkštuvu lygiu sluoksniu užtepamas gruntas;
  • laukiama, kol gruntas visiškai išdžius (džiūvimo laikas dažniausiai nurodomas ant grunto pakuotės).

Dažymas

Po to, kai gruntas išdžiūsta, galite pradėti dažyti aliumininę staktą. Kokius dažus rinktis, priklauso nuo kliento pageidavimų ir bendro interjero dizaino. Svarbu naudoti kokybiškus dažus, skirtus metalui, kad būtų užtikrintas ilgaamžiškumas ir tolygi apdaila. Aliumininės staktos dažomos ir sienų dažais, tačiau toks dažymas nebus ilgaamžis.

Dažymo procesą sudaro 2 etapai:

  1. pirmąjį dažų sluoksnį užtepkite tolygiai;
  2. palaukite, kol pirmasis sluoksnis išdžius, ir prireikus užtepkite papildomų sluoksnių, kad pasiektumėte norimą spalvą ir dangos tolygumą.

Anoduotų staktų dažymo ypatybės

Anoduoto aliuminio staktos jau turi apsauginę plėvelę, kuri gali apsunkinti dažymo procesą. Tačiau tai nereiškia, kad tokių staktų negalima dažyti. Pagrindiniai žingsniai išlieka tie patys: valymas, gruntavimas ir dažymas. Svarbu atsižvelgti į tai, kad anoduotiems paviršiams gali prireikti specialaus grunto, kad būtų užtikrintas sukibimas su anoduota danga.


Išvada

Nematomų durų aliumininės staktos dažymas yra visiškai įmanoma užduotis, jei atliekate teisingus paruošimo ir dažymo veiksmus. Standartines neanoduotas staktas prieš dažymą reikia gruntuoti – tai užtikrina patikimą dažų sukibimą su paviršiumi. Anoduotas staktas taip pat galima dažyti, jei laikomasi visų būtinų procedūrų. Taigi, klientas turi galimybę aliumininę staktą nudažyti bet kokia norima spalva. Tai leidžia nematomas duris puikiai priderinti prie bendro interjero.
Dera pabrėžti, kad aliumininės staktos nebūtina dažyti, ją galima palikti tokią, kokia yra.