Medžio masyvo durys ir įvairių tipų savybės

Perkant medines duris svarbu žinoti, kokios žaliavos buvo naudojamos jas gaminant. Nuo to priklauso gaminio eksploatacinės savybės, tarnavimo laikas ir estetika.

Kiekviena medienos rūšis turi savo ypatybių.

Ąžuolas

Durys iš ąžuolo masyvo laikomos elitinėmis vidaus durų šeimoje. Ąžuolo mediena yra kieta, tvirta, patikima ir ilgaamžė, šviesiai ruda su rudų gyslų raštu. Laikui bėgant mediena įgauna kilnų tamsų atspalvį.

Klasikiniame interjere ąžuolinės durys atrodo organiškai. Jeigu gamybos metu buvo laikomasi džiovinimo ir apdirbimo technologijos, tuomet užtikrinamas ilgas durų tarnavimo laikas – mažiausiai 50 metų. Montuojant reikėtų atsižvelgti į didelį konstrukcijos svorį (iki 100 kg) ir parinkti tinkamus vyrius.

Uosis

Iš uosio gaminamos ne tik vidaus, bet ir įėjimo durys. Medienai vertę suteikia išskirtinės jos savybės: kietumas, atsparumas deformacijai ir smūgiams, stiprumas.

Uosyje susijungia stiprumas su elastingumu ir lankstumu, todėl galima gaminti sudėtingo formato duris. Medienos spalvų paletė yra labai didelė ir apima daugybę atspalvių – nuo šviesių iki tamsių.

Uosis yra atsparus agresyviai aplinkai, įskaitant drėgmę, ir nereikalauja priežiūros. Dėl gražios išvaizdos ir puikių eksploatacinių savybių vidaus durys iš uosio pelnytai užima lyderio poziciją.

Bukas

Bukas savo verte prilygsta ąžuolui, tik nusileidžia šiek tiek prastesnėmis savybėmis. Mediena yra šviesiai kreminė su perėjimais, vienalytė, puikiai tinka šlifuoti ir apdirbti. Bukmedžio durys gerai tinka bet kokiam interjerui, tačiau jas renkantis reikėtų atsižvelgti į padidėjusį jautrumą drėgmės svyravimams. Aukštos kokybės durys, pagamintos moderniais įrenginiais, griežtai laikantis technologijų, šio trūkumo beveik neturi. Buko durys yra brangios, nes jas galima apdirbti tik rankomis.

Alksnis

Alksnio masyvas gali atlaikyti ilgalaikį drėgmės poveikį, todėl puikiai tinka drėgnoms patalpoms, taip pat įėjimo durims. Alksnio medienoje yra mažai sakų.

Pušis ir eglė

Durys, pagamintos iš spygliuočių medienos, sveria mažiau nei lapuočių medienos durys. Jos atrodo tvarkingai, maloniai kvepia ir nėra tokios brangios, tačiau savo dizainu ir spalvomis nusileidžia lapuočių durims. Pušies tankumas mažas, mediena gana minkšta, net ir nedidelis smūgis gali ją pažeisti. Pušinės durys nepakenčia didelės drėgmės, todėl netinka visoms patalpoms.

Apibendrinkime

Elitinių durų gamybai labiausiai tinka kietųjų medžių, tokių kaip ąžuolas, uosis, bukas, mediena. Jų didelė kaina atsiperka dėl ilgo tarnavimo laiko. Durys, pagamintos iš spygliuočių medienos masyvo, yra pigesnės ir yra geras pasirinkimas kaimo namui ar kotedžui.