Kaip ir kuo dažyti nematomas duris. Darbų vadovas

Kaip ir kuo dažyti nematomas duris. Darbų vadovas

Šiuolaikinis interjero dizainas suteikia daugybę nuostabių ir kūrybiškų būdų, kaip pagerinti mūsų interjero vaizdą. Vienas iš tokių būdų – įrengti nematomas duris, kurios vizualiai susilieja su jas supančia siena ir sukuria unikalaus dizaino efektą. Šiame straipsnyje apžvelgsime, kaip galite nudažyti INVISIBLE duris, kad pasiektumėte norimą efektą.

1. INVISIBLE durų paruošimas

Prieš pradėdami dažyti INVISIBLE duris, turite tinkamai paruošti paviršių. Pačios durys parduodamos su „apdailos plėvelės“ danga, kuri pakeičia gruntą. Ši danga padeda išlyginti durų varčios paviršių ir neleidžia dažams įsigerti į medžiagą, iš kurios gaminamos durys (dažniausiai MDF).

2. Dažų pasirinkimas

Yra keletas būdų, kaip dažyti INVISIBLE duris, ir dažų pasirinkimas vaidina svarbų vaidmenį siekiant norimo rezultato. Turite nuspręsti, ar norite sukurti visiškai nematomą efektą, ar jums labiau patinka tekstūros ir spalvos skirtumas tarp durų ir sienų.

1 variantas: sienų dažai

Norėdami sukurti visiško nematomumo efektą, dažydami INVISIBLE duris galite naudoti sienų dažus. Tai reiškia, kad galutinės sienų ir durų dangos spalva bei tekstūra bus identiškos, o durys bus beveik nematomos. Tačiau reikia atsižvelgti į tai, kad sienų dažai nėra tokie atsparūs dilimui kaip poliuretano emaliai, todėl duris gali tekti reguliariai atnaujinti, nes jos gana greitai praras patrauklią išvaizdą.

2 variantas: emaliniai dažai

Norėdami sukurti patvaresnę dangą, galite naudoti emalinius poliuretano dažus. Jie užtikrins ilgesnę durų apsaugą ir išlaikys patrauklią išvaizdą. Pasirinkę spalvą iš RAL arba NCS paletčių, galite tiksliai pasirinkti atspalvį, atitinkantį jūsų sienas. Dažyti duris emaliniais poliuretano dažais gal ir brangiau, tačiau dėl patvarumo verta. Namuose dažymas poliuretano emaliu nevykdomas, nes reikalingos specialios sąlygos ir profesionalūs dažymo įgūdžiai, todėl šią paslaugą turėsite užsisakyti dažymo dirbtuvėse.

Mūsų įmonė taip pat teikia dažymo paslaugas.

3 variantas: vandeniui atsparūs sienų dažai

Kitas INVISIBLE durų dažymo variantas – naudoti vandeniui atsparius sienų dažus. Šie dažai yra atsparesni nusidėvėjimui ir nuo jų lengviau nuvalomi nešvarumai, tačiau nepamirškite, kad jie gali būti brangesni nei įprasti sienų dažai. Jei nuspręsite visas savo buto sienas nudažyti vandeniui atspariais dažais, tai gali gerokai smogti jūsų biudžetui.

3. Dažymo procesas

Pasirinkus tinkamus dažus INVISIBLE durims dažyti, atėjo laikas pradėti dažymo procesą. Geriausia dažais duris purkšti padėjus jas horizontaliai. Tai užtikrins tolygų padengimą ir sumažins dryžių bei netobulumų atsiradimo riziką. Tačiau jei neturite galimybės pasinaudoti purškimo pistoletą, galite naudoti volelį. Dažymo kokybė priklausys nuo dažytojo įgūdžių, todėl svarbu dažyti atidžiai ir atsargiai.

4. Darbo pabaiga ir rekomendacijos

Baigus dažyti, INVISIBLE durys bus paruoštos papuošti jūsų interjerą. Durų dangos šiurkštumo lygis gali skirtis nuo sienų dangos šiurkštumo, jei naudojote emalinius poliuretano dažus. Į tai reikia atsižvelgti planuojant patalpos dizainą.

Apibendrinant galima pasakyti, kad dažyti nematomas duris – smagus ir kūrybiškas interjero dizaino sprendimas. Pasirenkami dažai priklauso nuo jūsų pageidavimų ir biudžeto, todėl svarbu atminti, kad tinkamas paruošimas ir dažymo įgūdžiai gali labai pakeisti galutinį rezultatą. Nepaisant to, kokį variantą pasirinkote, nematomos durys gali sukurti unikalų ir įspūdingą jūsų namų dizainą.